hide

5 powodów, dla których warto wybrać podjazd z płyty wielkoformatowej

ariostea, włoskie płyty, płyty wielkoformatowe, płyty na podjazd, płytki do garażu, płytki zewnętrzne, płytki ceramiczne, płytki jak kamień, płytki do kuchni, modne płytki, włoskie płytki wielkoformatowe, płyty jak kamień , płytkijka drewno, nowoczesne płytki

Założę się, że kiedy zapytam cię o to jakie znasz możliwości zaaranżowania przestrzeni wokół domu, w pierwszej kolejności pomyślisz o kostce brukowej. O czym pomyślisz więc, kiedy zapytam co zamiast kostki brukowej? Zgaduję, że obstawisz płytki gresowe. Racja. To dwa najczęściej stosowane rozwiązania. Niestety żadne z nich nie jest doskonałe. A gdybym powiedziała ci, że istnieje coś co łączy najlepsze zalety wielu rozwiązań i pozbawione jest ich najbardziej uciążliwych wad? Płyty wielkoformatowe marki Ariostea to natura w wersji 2.0

Co czyni je ponad samą Matkę Naturę?

 

1. Wytrzymałość na poziomie kamienia technicznego

 

Dzięki opracowanej przez producenta technologii możesz korzystać z reinterpretacji najrzadszych minerałów bez zubażania ich zasobów, a o parametrach wyższych niż występujące w naturze! Po obróbce zyskują one bowiem właściwości kamienia technicznego - to natomiast stawia je pod względem wytrzymałości ponad kostką brukową, a nawet płytkami gresowymi. 

Płyty o grubości zaledwie 2 centymetrów wytrzymują nacisk 3,5 t/m2 i nie wymagają stosowania klejów. Masz więc pewność, że nie zapadną się miejscowo jak kostka brukowa, ani nie pękną na skutek zastosowania niewystarczająco elastycznej zaprawy.

 

 

2. Niezniszczalne wykończenie i kolorystyka

 

Płyty wielkoformatowe marki Ariostea wytwarzane są techniką barwienia w masie. W zależności od użytego w tym procesie minerału odwzorowują naturalne materiały takie jak drewno czy kamień. Fakt, że nie są malowane powierzchniowo pozwala na to, że mają wysoką klasę ścieralności i nie odbarwiają się pod wpływem czynników zewnętrznych. Nie musisz się martwić, że z wraz z upływającym czasem zmienią kolor tak jak kostka brukowa czy zaplamią się gres. 

 

 

Dodatkowo jeśli zależy ci na najbielszym odcieniu bieli na świecie to możesz być pewny, że znajdziesz ją w kolekcji marki. https://www.ariostea-high-tech.com/ultra/ultra-iridium/bianco

 

3. Łatwe i bezpieczne w użytkowaniu

 

Płyty ponadto cechują się ekstremalną odpornością na warunki atmosferyczne. Nie musisz, tak jak w przypadku kostki brukowej czy gresu, obawiać się zniszczenia podjazdu przez szkodliwe działanie mrozu czy promieni UV. Dodatkowo wykazują wysoki parametr antypoślizgowy, co czyni je bezpiecznymi dla ciebie i twoich bliskich (zarówno zimą, jak i w zastosowaniu wokół basenu). To co na pewno ułatwi ci ich użytkowanie to fakt, że płyt z naturalnych surowców nie musisz impregnować. Nie mniej jednak są one odporne na środki chemiczne.

 

4. Rozmiar dający wiele możliwości

 

Marka proponuje swoje płyty wielkoformatowe w maksymalnym rozmiarze 150 x 300 centymetrów! Taki format pozwala na zaprojektowanie otoczenia w sposób niekonwencjonalny i z niemal nieograniczonymi możliwościami. Do tego łatwość i szybkość montażu w porównaniu do żmudnego układania kostki brukowej czy gresu plasuje płyty wielkoformatowe znacznie wyżej w klasyfikacji w tym zakresie.

 

 

5. Ponadczasowy wygląd i elegancja 

 

Nowoczesna architektura mieszkaniowa charakteryzuje się prostymi bryłami. Eleganckie płyty wielkoformatowe harmonizują z minimalistycznymi formami bardziej niż spowszedniała już kostka brukowa. Producent oferuje również wielki format w formie elewacji i do zastosowania we wnętrzach. Dzięki takiemu zabiegowi będziesz miał możliwość wizualnego przedłużenia salonu na taras i osiągnięcia nietuzinkowego efektu. Dodatkowo kolorystyka płyt utrzymana w odcieniach szarości jest synonimem elegancji i ponadczasowości. Kamień czy cement stworzą naturalne tło dla zieleni roślinności. 

 

Kwestię wyboru pozostawiam tobie. Wierzę, że po zapoznaniu się ze specyfikacją włoskich płyt wielkoformatowych marki Ariostea dokonasz najlepszego.

 

Zapisz się do naszego newslettera