hide

Biokominek - 5 najczęściej zadawanych pytań

biokominek, kominekna biopaliwo, nowoczesny biokominek, okrągły kominek, mobilny biokominek,biokomiek walizka, przenośny biokominek, biokominek do ogrody, biokominek na taras, biokominek na balkon, biokominek do domu , biokominek do salonu, mobilny biokominek,  designerski biokominek , zewnętrzny biokominek

Moi klienci często pytają o alternatywę dla tradycyjnego kominka. Powodów, dla których wykluczają instalację pieca, opalanego drewnem jest wiele. Od tych najbardziej prozaicznych, jak brak możliwości technicznych, po te sięgające zagadnień ekologicznych. Świadomość w kwestii ochrony przyrody jest coraz większa, a mnie to bardzo cieszy. Cieszy mnie również fakt, że mogę swoim klientom wyjść naprzeciw pomimo utrudnień, z jakimi się spotykają. Biokominek.
To on będzie bohaterem dzisiejszego wpisu, w którym odpowiem na 5 najczęściej zadawanych pytań. Wskażę ci również moich dwóch faworytów marki Conmoto.

 

 

Czy biokominek wymaga podłączenia do komina?

 

Biokominek nie wymaga żadnych podłączeń. Oznacza to, że widokiem ognia możesz cieszyć się wszędzie. Niezależnie od warunków zabudowy i tego czy mieszkasz w domu czy bloku. Biokominek to nie tylko idealne rozwiązanie do wnętrz. Świetnie sprawdzi się na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Szczególnie wygodnym rozwiązaniem jest biokominek mobilny. W zależności od potrzeby możesz usytuować go bez problemu w każdym miejscu. Roll Fire i Travelmate marki Conmoto to faworyci, o których wspomniałam ci we wstępie. Pierwszy, w kształcie koła, możesz toczyć po podłożu nawet podczas użytkowania, bez obawy o zmianę położenia ognia! Ponadto dzięki filcowemu wykończeniu masz pewność, że podczas przemieszczania nie uszkodzisz podłogi. Drugi, zaprojektowany w kształcie walizki równie łatwo przetransportujesz w pożądane miejsce za pomocą wygodnego uchwytu. Oba biokominki cechuje idealny rozmiar, dzięki któremu swobodnie dopasujesz je do każdej przestrzeni. Ponadto żaden z nich nie wymaga montażu! Rozpakowujesz, napełniasz biopaliwo i cieszysz oko.

 

 

Czy biokominek jest bezpieczny i ekologiczny?

 

Dwa razy tak! Już sam fakt, że użytkowanie biokominka nie wymaga pozwoleń związanych z przepisami przeciwpożarowymi, świadczy o tym, że jest to bezpieczne urządzenie. Jego budowa jest skonstruowana w taki sposób, abyś nie musiał martwić się o jakiekolwiek przykre zdarzenia. Dolna część biokominków Roll Fire i Travelmate nie nagrzewa się. Możesz mieć pewność, że zarówno małe dzieci jak i zwierzęta nie oparzą się po dotknięciu obudowy w tej części. Tym samym zabezpieczone jest również podłoże, na którym stoi biokominek. Oba modele zbudowane są ze stali ognioodpornej i ceramicznego szkła. Ogień w biokominkach marki Conmoto rozpalany jest za pomocą bioetanolu. To ekologiczne i bezwonne biopaliwo, które podczas spalania wytwarza parę wodną! Oprócz tego, że nie dymi i nie spopiela się jak drewno, dodatkowo nawilża pomieszczenie, w którym się znajduje.

 

 

Czy biokominek jest łatwy w użytkowaniu?

 

Obsługa obu modeli, o których wspominam jest dziecinnie prosta. Biopaliwo uzupełnisz zdejmująć przednią szybę, która zamontowana jest na magnesie. Dostęp do zbiornika jest więc bardzo łatwy. Ponadto biokominki nie wymagają konserwacji i czyszczenia (jak już wspomniałam biopaliwo nie pozostawia po wypaleniu popiołu i nie dymi).

 

Czy biokominek może stanowić źródło ogrzewania?

 

W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków, 100% wytwarzanego przez biokominek ciepła zostaje we wnętrzu. W kominkach opalanych drewnem aż
60 % pochłania komin. Biokominek może stanowić uzupełnienie ogrzewania jako dodatkowe jego źródło. 

 

 

Dlaczego warto kupić biokominek?

 

Myślę, że w odpowiedziach na wcześniejsze pytania ukryta jest już odpowiedź i na to. Od siebie dodam jeszcze, że biokominek to elegancki i nietuzinkowy element wyposażenia. Okrągły Roll Fire i trapezowaty Travelmate (do wyboru w wersji białej i czarnej) stanowić mogą ponadto efektowną ozdobę każdego ogrodu, godnie zastępując tradycyjne paleniska na powietrzu. Ich dizajn nagradzany był wieloma cenionymi w świecie wzornictwa nagrodami, takimi jak Good Design Award, Red Dot Award czy DesignPreis. Elegancki biokominek to doskonała wnętrzarska inwestycja. To również inwestycja w przyszłość, bo biokominek to ogień w wersji eko.

 

Zapisz się do naszego newslettera