hide

Biokominek - przenośna alternatywa kominka tradycyjnego

biokominek travelmate, nowoczesny biokominek, biokominek przenośny

Patrząc na to, co dzieje się obecnie za oknem, niechętnie opuszczamy spokojnie cztery kąty domowego zacisza. W taka pogodę nie ma nic przyjemniejszego, niż obraz płomieni wesoło grajacych w kominku, ciepło rozchodzące się po całym salonie. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na kominek na drewno. Czasem powodem jest zbyt mała przestrzeń, brak możliwości przygotownia odpowiednich przyłaczeń, czy tak prozaiczna kwestia, jak miejsce zamieszkania - w bloku kominka zamontować nam nie pozwolą sad​Szkoda, ponieważ takie piece mają charakter. Zwłaszcza, że z powodzeniem dostosujemy odpowiedni model do naszego wnętrza. Ale dziś nie o tym.

Jednak przeciwności nie znaczą, że nie możemy cieszyc się pięknem płomieni. I nie mam tu na myśli kominków elektrycznych. Mimo iż są coraz lepszej jakości, moim zdaniem nie zastapią prawdziwego ognia. Z pomocą przychodza ekskluzywne biokominki marki Conmoto. Zaprojektowane we współpracy z uznanymi projektantami zachwycają wykonaniem i designem.

nowoczesny biokominek

Biokominek Travelmate w kształcie walizki

 

Na rynku odnajdziemy wiele najróżniejszych modeli.  Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby biokominek w pełni spełnił nasze oczekiwania: 

-Szukaj biokominka, który jest łatwy w instalacji. Zasada wyjmij i uruchom zdecydowanie ułatwi nam życie smiley

-Wybierz taki kominek na bioethanol, który jest łatwy w użyciu i napełnianiu. Lepiej podziwiać piękno płomieni, niż spędzić godziny na ich przygotowaniu. 

- Do lamusa odeszły czasy, kiedy to kominek musiał być duży i zabudowany. Nowoczesne, przyjazne środowisku biokominki coraz cześciej są na tyle niewielkie, że z łatwością je przeniesiemy, np. do innego pomieszczenia. A zarazem na tyle duże, by nie szukac widoku ognia z lupą w rękach. Dodatkowo występują w wielu kolorach, kształtach, rozmiarach, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy model idealny do naszego wnętrza.

- Biokominki Conmoto nie wytwarzaję dymu. Do ich użycia wykorzstujemy płynny bioetanol. Efektem spalania jest para wodna, która dodatkowo nawilży powietrze. 

- Bez dymu i sadzy nie ma brudu smiley

-Wybieraj wysokiej jakości biopaliwo. Aby biokominek był przyjazny środowisku, powinien palić się jak najdłużej na jak najmniejszej ilości paliwa. W Conmoto oferujemy biokominki, które palą 1 litr bioetanolu aż 5 godzin. Jest to zdrowe dla środowiska, ale i dla Twojej kieszeni. Biopaliwo Conmoto wypala się do końca, nie pozostawia żadnych resztek.

 

Jak widać znalezienie odpowiedniego  biokominka nie jest ciężkim zadaniem. Biokominki Conmoto spełniają największe wymagania. Do tego ich niebanalny wygląd zachwyci znawców designu i wielbicieli luksusu.

 

okrągły biokominek vis-a-vis

Okrągły biokominek Roll Fire

 

Okragły biokominek Roll Fire to fantastyczny wybór dla każdego, kto ceni sobie nietuzinkowy wygląd i wysoką jakość wykonania. To jedyny model na rynku, który można toczyć w trakcie palenia! A dzięki specjalnej konstrukcji płomień zostaje zawsze w poziomie smiley Przeszklona konstrukcja tego nowoczesnegio biokominka pozwala cieszyć sie widokiem płomieni z każdej strony. 

Ponadto dół kominka się nie nagrzewa, dzięki czemu możemy go bezpiecznie postawić na każdej powierzchni. Czarna osłona z filcu chroni podłogę przed zarysowaniem. 

Jego obsługa jest nie­zwy­kle pro­sta: wystar­czy zdjąć przed­nią szybę i wlać bio­eta­nol.

Roll Fire zapew­nia dosko­nałą atmos­ferę w salo­nie, sypialni, tara­sie, ogro­dzie, ale także w miejscach użyteczności publicznej, jak np. w salo­nie Spa. Wyobrażacie sobie ten klimat??

 

przeszklony biokominek

Biokominek Travelmate

 

Travelmate swoim kształtem przypominającym do złudzenia walizkę, otwarcie daje nam do zrozumienia, że jest wprost stworzony do wędrówek. I tych mniejszych, np. z salonu do jadalni, a potem na taras, do tych większych, gdzie przemieszczać się bedziemy np. znad morza w góry laugh

Podobnie jak Roll Fire, Travelmate jest biokominkiem przeszklonym na wskroś, wykonanym z grubej stali. Spód się nie nagrzewa, dzięki czemu spokojnie możemy przenosić go na różne powierzchnie, z pełnym zachowaniem bezpieczeństwa.

W obu modelach dedykowany bioetanol wypala się całkowicie, więc nie trzeba go sprzątać ani czyścić po każdym użyciu. Ekologiczne kominki Conmoto są niezwykle łatwe i intuicyjne w użytkowania. Z łatwością je przeniesiemy. Dodatkowo wytwarzana w trakcie spalania para wodna nawilży powietrze, czyniąc relaks przy kominku przyjemnym i zdrowym.

 

eksluzywny biokominek

Biokominek Roll Fire

 

Pamiętajmy, że eksluzywne dodatki do naszego wnętrza mogą być również niezwykle funkcjonalne. Doskonałym tego dowodem są nowoczesne biokominki niemieckiego producenta Conmoto. Biorąc pod uwagę wyjątkowy design każdego z modeli, biokominek w kształcie koła czy walizki, na pewno sprawi on, że nasze wnętrze będzie wyjątkowe, niezapomniane.

Zapisz się do naszego newslettera