hide

Czarne płyty wielkoformatowe ARIOSTEA to klasyka i nowoczesność

czarne płytki, nowości ariostea, nowoczesne płytki, płytki na miarę , wielkie formaty , płytki ceramiczne, ceramika włoska , włoskie płytki, wielkoformatowe płytki , płytki jak kamień

 

Czarny to kolor niezwykle ponadczasowy i elegancki, a odpowiednio użyty może stworzyć ultranowoczesne i lekkie wnętrze. 

Duże płyty gresowe ULTRA na podłogi i ściany  są nowym punktem odniesienia dla projektantów i wszystkich interwencji dla których rozmiar ma znaczenie. Gres porcelanowy ULTRA oferuje wyjątkową elastyczność w projektowaniu. Daje ogromną swobodę podczas realizacji niezliczonych pomysłów bez ograniczeń formatowych.

Najcenniejszą z zalet jest niewielka grubość płyt, 6mm, która gwarantuje lekkość, jednocześnie dając technicznie najwytrzymalsze rozwiązania. Wysoka odporność sprawdza się we wszystkich zastosowaniach nawet takich, o których jeszcze nie pomyśleliśmy :)

Zjawiskowa kolekcja ULTRA  to technologiczna synteza idei. Pozwala manipulować i kontrolować materię nadając kształty naszym życzeniom. Staje się źródłem inspiracji dla projektantów. Płyty ULTRA oryginalnie ubierają meble i przedmioty w naszych domach. Dzięki temu jednocześnie prezentują się pięknie i funkcjonalnie. Powstałe oryginalne i nowoczesne przedmioty pozwalają nam przenieść się z szarej codzienności do wyjątkowego wnętrza. 

 

Często zadajemy sobie pytanie: czy ciemne płytki w domu to funkcjonalne rozwiązanie?

Odpowiedź jest prosta: Tak, oczywiście, jeżeli tylko będzie wykonana z odpowiednich materiałów. Zastosowanie czarnych płyt wielkoformatowych w domu lub  mieszkaniu to niebanalne i odważne rozwiązania aranżacyjne.  Pasuje do wszystkich  wnętrz, głównie  nowoczesnych oraz eleganckich. 

Ciemna podłoga czy ściany w domu nie są wcale niebezpiecznym rozwiązaniem. Funkcjonalne czarne płytki sprawią, że wszelkie zabrudzenia nie będą od razu rzucać się w oczy. 

Z czym zestawić czarne płytki oraz o czym pamiętać, by nie zdominowały przestrzeni, to częste pytanie, które sobie zadajemy. Warto przygotować aranżację urządzanego wnętrza, żeby zwizualizować swoje pomysły. 

 

Płyty wielkoformatowe Ariostea to oryginalne rozwiązanie aranżacyjne, które przede wszystkim możemy spotkać we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym. Z uwagi na zdecydowany kolor ciemna podłoga czy ściany mogą przykuwać uwagę.  Ceramika w ciemnym kolorze może zdominować przestrzeń, dlatego należy pamiętać aby odpowiednio połączyć pozostałą część aranżacji wnętrza z czarnymi płytami.

Ściany, podłogi lub meble w czarnych odcieniach cieszą się dużą popularnością w nowoczesnych wnętrzach. Każdą wspomnianą powierzchnię warto połączyć z jasnymi, jednolitymi elementami, które pozwolą rozświetlić przestrzeń i dzięki temu jednocześnie ją optycznie powiększyć. Doskonałym pomysłem jest zastosować jasne meble oraz dodatki, które świetnie kontrastują odcinając się od tła uwydatniając je w naturalny sposób.. 

Warto wspomnieć, że czerń nigdy z mody nie wychodzi i wprowadza do wnętrz elegancję oraz klasę. Idealnie sprawdza się dla osób ceniących luksusowe rozwiązania aranżacyjne. 

Wybór czarnych ścian, podłóg lub mebli wymaga od nas specjalnej pielęgnacji. Szybciej na na nich widać zabrudzenia przede wszystkim kurz i sierść. Jednak walory estetyczne rekompensują nam czas poświęcony na utrzymanie w czystości tych pięknych powierzchni.

Warto wspomnieć, że czerń pochłania światło. Jeśli ma się znaleźć na dużej powierzchni należy zadbać, żeby dostatecznie oświetlić pomieszczenie. Najlepiej skierować źródło światła w stronę białych powierzchni, gdyż biel odbija światło a dzięki temu wnętrze staje się jaśniejsze. Świetnie komponują się rośliny zielone oraz meble z naturalnego drewna.

Jednym z genialnych sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni jest zawieszenie dużych luster na ścianach. Obecnie jest bardzo dużo opcji mogących rozświetlić nasze wnętrza więc nie ograniczajmy się dokonując wyboru płyt wielkoformatowych.

Nie należy zapominać, że na czarnych powierzchniach plamy są zdecydowanie mniej widoczne. Jednak konieczność częstego sprzątania nie jest straszna płytom Ariostea, gdyż jest niezwykle odporna na ścieranie i stosowanie środków chemicznych.

Ciemne, eleganckie płyty wielkoformatowe Ariostea dają niesamowity klimat wręcz nastrojowy efekt.  Tworzą przytulną przestrzeń, nadając swoim kolorem designerski akcent.

Zapisz się do naszego newslettera