hide

Czas na nowości Conmoto! - kominek na drewno do ogrodu

kominek na drewno do ogrodu, kominek stal corten, ogień na tarasie

Conmoto co jakiś czas zaskakuje nas całkiem nowymi pomysłami na aranżację ogrodu. Pojawiają się zupełnie nowe produkty, bądź unowocześniane są te, które od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością.

Do najgorętszych nowości tego sezonu należy kominek na drewno, który stworzony do postawienia na tarasie czy w ogrodzie - TICINO Capmfire. Pozwala stworzyć niezapomnianą atmosferę w spokojny wieczór - niekoniecznie letni wink

Kominek na zewnątrz wykonany został z odpornej na warunki atmosferyczne stali Corten. Wygodny wylot dymu znacznie poprawia komfort użytkowania. W podstawie znajdziemy wygodne miejsce na przechowywanie drewna. Dzięki temu całość fantastycznie się prezentuje, a jednocześnie zapewnia wygodę użytkowania - wszystkie niezbędne materiały mamy pod ręką smiley

A co o swoim projekcie mówi jego twórca, Carsten Gollnick?

„Przy nowym palenisku TICINO Campfire chcę przełożyć elementarne uczucie ciepła i bezpieczeństwa otwartego ognia na nowy język projektowania i stworzyć elegancką i odprężającą atmosferę.

Dla mnie gromadzenie się przy ognisku oznacza: ciepło, bezpieczeństwo, medytacyjną atmosferę i dobrą rozmowę. ”

Chyba wszyscy czują tą atmosferę? Mnie od razu kojarzy się z letnimi ogniskami sprzed lat smiley

Czym właściwie charakteryzuje się stal corten?

Przede wszystkim jest odporna na korozję. W trakcie naprzemiennego procesu moknięcia i schnięcia na jej powierzchni wytwarza się patyna. Zabezpiecza ona materiał na długie lata przed rdzewieniem. A jednocześnie odpowiada za wyjątkowy kolor materiału. Będzie się on różnił w zależności od panującego klimatu, nasłonecznienia czy stopnia zanieczyszczenia powietrza. Istotny jest również fakt, że mimo odporności na deszcz, niewskazane jest gromadzenie się wody na powierzchni - może to doprowadzić do uszkodzenia cennej powłoki.

Mimo wielu niepodważalnych zalet, pamiętać należy jednak, że, zwłaszcza w początkowej fazie, materiał ten może pozostawiać rdzawe śladu na podłożu czy przedmiotach bezpośrednio sąsiadujących.

 

Wszystko to sprawia, że produkty wykonane ze stali corten idealnie sprawdzą się na zewnątrz, zwłaszcza w nowoczesnej aranżacji. Rdzawy kolor kominka na drewno przeznaczonego do użytku na zewnątrz fantastycznie komponuje się z zielenią ogrodu. Spójrzcie jak fantastycznie wygląda z sofą modułową MIami!

A sam kominek na tarasie będzie cieszył swym ciepłem długie lata smiley

Zapisz się do naszego newslettera