hide

Dla najbardziej wymagających klientów - najlepsi projektanci i architekci. SKANTHERM.

piec kominkowy, kominek wolnostojacy , nowoczesne kominki, niemieckie kominki, kamienne kominki, koza, piec kominkowy, nowoczesny piec, piec do ecodomu, ecoprojekt

Dla wszystkich wymagających klientów najlepsze mogą okazać się meble designerskie, to znaczy nowoczesne i unikatowe.  Projektanci, którzy zajmują się tworzeniem, oprócz misji artystycznej, mają na uwadze również o funkcje użytkowe. Dlatego meble od projektantów są zaplanowane z myślą o wygodzie i zastosowaniu w różnych okolicznościach.

Stylowo urządzony dom jest pojęciem o bardzo szerokim znaczeniu. 

Większośc z nas ma inne wyobrażenie na temat piękna. Jesteśmy różni, więc jednym podobają się monstrualnych rozmiarów meble, a dla innych ważne jest skromne i staranne wykończenie. Dla niektórych istotne są detale, a ostatnio dominuje trend minimalizmu i zachwycająca prostota. 

Obecnie coraz więcej osób szuka nietypowych, oryginalnych oraz nowoczesnych i komfortowych rozwiązań dotyczących aranżacji wnętrz. Głównie osoby młode starają się znaleźć coś, co odzwierciedla ich styl, określa osobowość. Natomiast starsi poprzez swoje wybory mebli chcą pokazać, że mają niebanalny gust oraz, żenie zostają z tyłu za młodymi tylko idą z postępem. Takie możliwości dają meble designerskie, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Wyróżniają się one dobrym stylem, niepowtarzalnością, funkcjonalnością oraz różnorodnością.

Najnowsze technologie, wyjątkowe wzornictwo, najwyższa jakość wykonania to same sławy, które współpracują z firma Skantherm. Jest to szanowana firma z tradycjami, postawiła na współpracę z wieloma słynnymi projektantami i architektami. Wybrano ich z pośród wielu cieszących się sławą projektantów. Są zdobywcami wielu międzynarodowych nagród. Tworzą dla niemieckiego producenta kominków wyjątkowe kolekcje, które od lat zdobią i ogrzewają nasze domy.

Do chyba najsłynniejszych należy Antonio Citterio. To włoski projektant, którego,  nie interesuje chwila czy moda. Najważniejsza dla niego jest funkcjonalność, to jak produkt będzie sprawdzał się przez lata. Dzięki klasie charakterystycznej dla jego projektów, zyskał przydomek Gentelmena Designu. Antonio Citterio jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej uznanych architektów w Europie. Jego niekonwencjonalne projekty powstają w jego prestiżowym biurze projektowym w Mediolanie. Tajemnicą sukcesu Antonio Citterio jest połączenie prawdziwości i indywidualności w designie.

Dla Skantherm zasłynął z zachwycającego pieca kominkowego o nazwie Shaker. Jest to kominek wolnostojący na nóżkach zachwyca lekkością, prostym, a jednocześnie wyjątkowym designem. Idealnie łączy ze sobą cechy rustykalne i współczesne. Jest idealny nie duży kominek, który pasuje do każdego salonu. 

Wyjątkowym pomysłem na piece kominkowe wykazał się także prof. Wulf Schneider. Niemiecki projektant i architekt patrzy na swoje projekty wieloaspektowo, powstają one ze skrupulatnego planowania. Prof. Wulf Schneider mieszka i pracuje w Stuttgarcie, gdzie znajduje się jego biuro projektowe od 1976 roku. Wyznaje jedną dewizę, że wszechogarniające uczucie sympatii decyduje o tym, czy zakochujemy się na długo w otaczających nas przedmiotach. Za swoją kreatywność i proekologiczne rozwiązania otrzymał wiele nagród na międzynarodowych konkursach designu m.in. IF design, Designpreis.

Dla niemieckiego producenta Skantherm zasłynął z wspaniałego projektu pieca Emotion oraz równie pięknego i niezwykle kreatywnego Elements. Dzięki niemu powstała seria kominków modułowych Elements. Kilka wyjątkowych komór spalania, narożna, trzyszybowa czy przeszklona na wskroś, zwana tunelem, a nawet kominek okrągły można dowolnie łączyć z różnymi rozmiarami boksów. Pozwalają one własne projektowanie, zabawę i konfigurację w pionie oraz poziomie. Tworząc swój własny, indywidualny projekt kominka wolnostojącego mamy pewność, że będzie on niepowtarzalny. 

  

Następny niepowtarzalny zespół stworzył niebanalny piec kominkowy. Marie Schmid Schweiger oraz Florian Viererbl. Pełni nie sztandarowych pomysłów designerzy, słynący zwłaszcza z tworzenia niecodziennych projektów mebli i akcesoriów do wnętrz i ogrodów. Ich projekty charakteryzują precyzyjna oraz funkcjonalność. Charakteryzują się niezależnością, która łączy wymogi estetyczne z wyrafinowaną prostotą. W 2003 roku, Marie Schmid Schweiger (ur.1972) i Florian Viererbl (ur.1974) założyli wspólne biuro projektowe nad brzegiem jeziora Starnberg. Poznali się jako studenci wzornictwa na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Monachium. Spod ich ręki wyszedł Turn, kominek obrotowy na nóżce, który został idealnie wyważony. Szeroka, panoramiczna szyba pyrolityczna, dzięki której widok ognia zapewniony został w jakości 3D. Przeciwwagę stanowi miejsce na drewno. Pozwala to mieć polana zawsze pod ręką. Nowoczesny kominek Turn idealnie pasuje do dużych pomieszczeń, gdzie można go usytuować w samym środku. Dzięki funkcji obracania o 360 stopni możemy odwrócić palenisko w dowolną stronę.

Jest oczywiście jeszcze wielu innych sławnych projektantów, jak Peter Maly, Carsten Gollnick czy Sebastian Büscher. Jak widać niemiecka fabryka Skantherm postawiła na projektantów i architektów.

    

Najważniejsze jest charakterystyczne i wyjątkowe wzornictwo, które charakteryzuje funkcjonalność i prosta forma. Jednym z głównych założeń architektów było, żeby te nowoczesne piece kominkowe idealnie pasowały do domów energooszczędnych i pasywnych. Wszystkie kominki Skantherm spełniają normy Ekoprojektu.

 

Zapisz się do naszego newslettera