hide

Elegancja i klasyka. Nowoczesne kominki z kamienia.

kominek wolnostojący, koza kominek z kamienia, nowoczesny kominek, kominek do salonu, kominek do domu, kamienne kominki, nowoczesny design, niemieckie kominki, ekologiczne kominki

Dlaczego ostatnio tak często wykorzystujemy kamień do wykończenia naszych wnętrz? Dlatego, że kamień to jeden z najpopularniejszych i najładniejszy sposób obudowy kominka. Jedną z zalet obłożenia kamieniem kominka to ogromna estetyka. Już w dawnych czasach kamień był najczęściej wykorzystywanym materiałem w bogatych domach czy pałacach, by pokazać wysoki prestiż rodziny. 

Dlatego kominek obłożony kamieniem to  idealny sposób na dobry design! Do dziś kontynuujemy ten trend. Kamień pozwala nam połączyć ważną dla wielu tradycję z nowoczesnością. Rozmiary i różnorodność istniejących kamieni na świecie tworzą szeroki wachlarz możliwości. Do nowoczesnych wnętrz znakomicie pasują duże płyty, a elementy stalowe i metalowe idealnie komponują się z loftowym wnętrzem. Częścią dobrego designu jest nie tylko wielkość materiału, ale też faktura i kolor.

Kamienne kominki to idealny produkt dla praktycznych osób, gdyż łatwiej utrzymać je w czystości. Gładkość kamieni nie pozwala wniknąć kurzowi w strukturę materiału a z pewnością nie będzie się na nim osadzać.

Kominki z kamienia pełnią również funkcję dekoracyjną, więc jaki surowiec najlepiej wybrać? 

Wybór to indywidualna kwestia gustu, jednak warto poznać właściwości wybranego dla siebie surowca. Zupełnie nie ma znaczenia czy będą to kominki nowoczesne czy tradycyjne. Idealnie przyjmują i oddają ciepło polerowane płyty marmurowe i granitowe.

Jednym z najciekawszych jest kominek Milano Stone, to zdecydowany faworyt. Występujący w dwóch rozmiarach kominek obłożony jest steatytem. Dzięki temu zachwyca swoją formą. Niezwykle zaskakuje wyjątkowym wykończeniem kamienia, które faktycznie poczuć możemy dopiero, gdy pozwolimy sobie go dotknąć palcami. Jest bardzo miły i gładki w dotyku. Duża, panoramiczna szyba pozwala na szeroki widok ognia. Kominek Milano Stone może stanowić główne źródło ciepła w całym domu, gdyż ogrzewanie kominkowe jest znacznie tańsze niż ogrzewanie centralne.

Do kominków Firmy Skantherm istnieje możliwość zamontowania kamieni akumulujących Thermostone, które będą oddawały ciepło jeszcze długo po jego wygaszeniu. Moduł zawierający thermostone, magazynuje ciepło gdyż zawiera najlepszy technologicznie materiał kumulujący ciepło czyli magnetyt. Kamienie thermostone absorbują energię podczas palenia w kominku, następnie oddają ciepło jeszcze przez długi czas nawet do 10 godzin. Pozwalają cieszyć się ciepłem kominka i ogrzewać się długo po zakończeniu palenia.

Obrotowy kominek Milano jest niezwykły i zachwyca wszystkich zwolenników nowoczesnego designu oraz osoby ceniące sobie wielofunkcyjność i praktykę.  Milano Stone z łatwością dopasuje się do każdego wnętrza, gdyż jest dostępny w dwóch różnych wysokościach. Posiada możliwość obrotu o 60 stopni co pozwala na wygodną obserwację ognia z różnych części domu. Jednym z większych atutów jest to, że posiada system nie nagrzewającej się klamki oraz regulację spalania.

Wisienką na torcie jest kominek wolnostojący Ator + to kontynuacja klasycznego kominka Ator. Najlepiej odnajdzie się w większych powierzchniach. Dla bardziej wymagających klientów, którzy sobie cenią wydajność oraz energooszczędność.

Piec wolnostojący Ator plus jest przede wszystkim jednym z najwyższej klasy piecy, który  skutecznie magazynuje ciepło i oddaje je powoli po wygaszeniu kominka. W konstrukcji pieca zastosowano innowacyjny system regulacji powietrza konwekcyjnego, dzięki któremu piec można o wiele szybciej rozgrzać.

Ator plus może pochwalić się szeroką, panoramiczną szybą, która zapewnia wyjątkowy widok relaksującej gry płomieni. Piec Ator plus może być wykonany  według życzenia klienta, ze steatytu, piaskowca lub też kamienia naturalnego. 

Wszystkie kominki Firmy Skantherm spełniają wszelkie normy europejskie oraz wymogi Ekoprojektu!

 

Zapisz się do naszego newslettera