hide

Gdzie spotyka się design i nauka. Powierzchnia Activ

wielkoformatowe płyty, ultracienkie płyty, płytki antybakteryjne, płytki samoczyszczace

Zwracamy dziś szczególną uwagę na kwestie higieny. Otaczamy się środkami bakterio -, wirusobójczymi. Nie wyobrażamy sobie wejścia do domu bez zdezynfekowania rąk. Dezynfekujemy otaczające nas powierzchnie, oczekujemy tego od innych. Zwłaszcza w miejscach użyteczności publicznej.

Poniekąd przyzwyczailiśmy się już do takiego stanu rzeczy. Większości z nas nawyki pozostaną na długie lata.

W tym całym szaleństwie warto sobie pomóc.

ACTIVE to jedynie certyfikowane powierzchnie o właściwościach fotokatalitycznych, przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych. Od dziesięciu lat stosowane zarówno jako elewacje budynków, jak i we wnętrzach. Powstały we współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu w Mediolanie,

Płyty Ariostea z powierzchnią ACTIVE wykorzystane na posadzkach i ścianach mogą znacznie zmniejszyć szkodliwe działanie głównych zanieczyszczeń atmosferycznych.

Jak w praktyce działa powierzchnia ACTIVE?

- działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe – ponad 99% skuteczności w przypadku nawet takich bakterii jak bakterie Coli, czy gronkowiec złocisty

- efekt przeciwdziałający zanieczyszczeniom – dzięki procesom fotokatalitycznym lotne cząsteczki zanieczszczeń przekształcane są w nieszkodliwe substancje. Do całego procesu potrzebne są jedynie wilgoć i światło – naturalne bądź sztuczne. Działanie powierzchni ACTIVE potwierdzają testy laboratoryjne.

- efekt samooczyszczenia – brud nie przywiera do powierzchni dzięki hydrofilowym właściwościom. Czyszczenie takiej płytki jest znacznie łatwiejsze i nie wymaga użycia agresywnych środków czyszczących, a jedynie wody lub neutralnych mydeł. Na zewnątrz deszcz jest w stanie oczyścić powierzchnie, zachowując oryginalne kolory. Powierzchnie ACTIVE na płytach wielkoformatowych, i nie tylko, mają również właściwości przeciwgrzybicze i pleśniowe.

- efekt antyzapachowy - pachnące cząsteczki organiczne są degradowane i niszczone dzięki właściwościom fotokatalitycznym powierzchni Active, które eliminują brzydkie zapachy. Badania laboratoryjne na cząsteczkach silnie zapachowych, takich jak merkaptan metylowy (który jest zwykle dodawany do metanu i wykazuje typowy silny zapach zgniłej kapusty) lub alfa-pinen (typowy zapach sosny) potwierdziły pełną skuteczność Active w zabijaniu tego rodzaju cząsteczek.

Jak widać, poprzez wykorzystanie dwutlenku tytanu i srebra powstaje materiał o zupełnie nowych właściwościach.

Wysokiej jakości włoskie płyty chętnie wykorzystywane są zarówno na podłogi, ściany, ale także jako okładziny mebli czy blaty kuchenne i łazienkowe. Wszędzie tam sprawdzą także się wyjątkowe właściwości płyt pokrytych powierzchnią ACTIVE.

Powierzchnia ACTIVE wykorzystana na specjalnej kolekcji płyt Ariostea, to jedyny materiał, który zachowuje swoje właściwości fotokatalityczne także pod diodami LED, utrzymując swoje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe także w ciemności.

Powierzchnie nanoszone innowacyjną metodą nie ulegają „zmyciu”, są stałe i trwają przez cały czas na posterunku.

Poniżej kilka przykładów dotychczasowego użycia płyt wielkoformatowych Ariostea z powierzchnią ACTIVE.

FARMACIA CLAPÉS 1925 – Apteka w Hiszpanii

BIURO FIRMY VILLANI Włochy

Kuchnia w prywatnym domu

Poza wyjątkowymi właściwościami zachowany został unikatowy format płyt i ich niecodzienne wykończenie. W kolekcji odnajdziemy zarówno płytki marmurowe (z nieśmiertelną calacattą na czele), płytki betonowe, z efektem kamienia, z teksturą. Dostępne w wielu formatach, od 60x60, po ultracienkie płyty 300x100.

 

 

Zapisz się do naszego newslettera