hide

HPL do zadań specjalnych

meble z hpl, meble kuchenne, meble na taras, meble do ogrodu z hpl

Zastanawiałeś się kiedyś z czego stworzone są przedmioty, którymi się otaczasz? Czy patrząc na stół, fronty meblowe czy drzwi pomyślałbyś, że zrobione są z …papieru? A dom z papieru? I to nie ten z popularnej platformy z filmami. 

Tak, dobrze przeczytałeś. Z papieru. Jak to jest możliwe? Zapraszam do lektury.

Co to jest płyta HPL? 

Tak naprawdę bohaterów jest dwóch. Wspomniany wcześniej papier i żywica.
W całym procesie tworzenia najbardziej odpornego materiału do produkcji m.in. mebli biorą również udział temperatura i ciśnienie. Wysokie. Stąd nazwa - laminat wysokociśnieniowy. A dla bardziej dociekliwych High Pressure Laminate.

Dzięki opracowaniu specjalnej technologii prasowania powstają właśnie kompaktowe płyty HPL oraz cienkie laminaty stosowane jako okleiny. Oba produkty możesz stosować na wiele sposobów. 

Właściwości HPL

Właściwości jakie zyskuje papier poddany odpowiedniej obróbce są niebywałe. Poza ogromną wytrzymałością (m.in. na ścieranie, wyginanie czy uderzenia), powstała
w procesie prasowania płyta cechuje się odpornością na wiele czynników takich jak m.in. wilgoć, grzyby, czy promieniowanie UV (dzięki czemu masz pewność, że wystawiona na działanie promieni słonecznych nie zmieni koloru). Dzięki użytym do jej produkcji surowcom jest ekologiczna, bezpieczna dla zdrowia i odpowiednia do recyklingu. Jej żywotność to około 50 lat bez konieczności konserwacji. Na pewno ucieszy cię fakt, że pomimo że jest odporna na środki chemiczne, to do jej czyszczenia wystarczy ściereczka z wodą. Ponadto HPL jest podobnie jak w przypadku drewna jest bardzo przyjazna w procesie obróbki. Bez problemu możesz ją ciąć, kleić czy frezować. To z kolei otwiera drogę do wielu możliwości zastosowania tego materiału.

Zastosowanie HPL

Oba produkty HPL przystosowane są zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz. Wykonanymi z nich meblami wyposażysz dom https://conmoto.pl/produkty/sto%C5%82y-i-stoliki/st%C3%B3%C5%82-tension-0

i ogród. 

https://conmoto.pl/produkty/meble-modu%C5%82owe/kuchnia-na-taras-ticino

Wykonasz również okładzinę elewacyjną budynku, czy elementy małej architektury takie jak np. parapety. Dzięki właściwościom, o których wspomniałam wyżej świetnie nadają się do pomieszczeń narażonych na długotrwałe działanie wody. Sprawdzą się jako wykończenie nie tylko domów czy mieszkań (ściany prysznica, blaty i fronty, meble ogrodowe czy drzwi), ale także pomieszczeń użytku publicznego takich jak jak sauny, szpitale czy laboratoria (dzięki powłoce antybakteryjnej). 

Kolorystyka

W przypadku kolorystyki ponownie nasuwa się skojarzenie z kartką papieru. Dzięki procesowi powstawania płyt i laminatów, możesz namalować na papierze to co chcesz. HPL występuje bowiem w wybarwieniach imitujących naturalne surowce takie jak drewno czy kamień, ale może zostać wyprodukowane według twojego projektu. Jak widzisz z pozoru zwykła i mało odporna na niesprzyjające warunki kartka papieru, poddana odpowiednim procesom, może zmienić się w coś nietuzinkowego i  niemal niezniszczalnego.

Gdzie kupić meble wykonane z HPL?

Meble oraz dodatki przeznaczone do wnętrz i na zewnątrz dostępne są na stronie www.conmoto.pl Jeśli przy wyborze potrzebujesz pomocy i doradztwa, zapraszamy cię do odwiedzenia naszego showroomu znajdującego się przy ulicy Broniewskiego w Toruniu.

!!!Jeżeli doczytałeś tekst do końca możesz skorzystać z 10% rabatu na wszystkie produkty sklepu MIDOMO POLSKA!!! Hasło: #BLOG!!!

 

Zapisz się do naszego newslettera