hide

Kamienie Ariostea - skąd pochodzą inspiracje dla płyt wielkoformatowych?

płyty wielkoformatowe, włoskie płytki, marmurowe płytki

Nie od dziś wiadomo, że włoska marka płyt wielkoformatowych, Ariostea, tworzy najwyższej jakości produkty. W swoim asortymencie posiada nie tylko płytki o różnej grubości - od 6 mm do 2 cm! Te ostatnie będa idealne na tarasy czy podjazdy. Cienkie natomiast fantastycznie sprawdzą się we wnętrzach, ale także np. jako fronty szafek.

Dowolnie możemy wybierać również w formatach. Od klasycznych 75x37,5 cm, 75x75, 150x75, 150x150, po naprawdę wielkie formaty - nawet 300x150!

Ale to co najbardziej przyciąga to cała gama wykończeń, dostępnych kolorów, czy efektów jakie chcemy uzyskać. Klasyczne marmury, nowoczesny beton, czy kamień - każdy znajdzie coś dla siebie. 

płyty wielkoformatowe, włoskie płyty, marmurowe płytki

To co wyróżnia markę na tle innych to wierne oddanie naturalnych kamieni. Są niemal nie do odróżnienia od pierwowzoru! Charakteryzują się za to znacznie wyższymi parametrami technicznymi, jak i większym komfortem użytkowania. Są zdecydowanie lżejsze i łatwiejsze w obróbce, dzięki czemu możemy wyczarować z nich niemal wszystko - fronty szafek, blaty kuchenne, niecodzienne umywalki i wiele innych. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia - showroomy Arostei zachwycają już od wejścia!

włoskie płyty wielkoformatowe, płytki jak naturalny kamień

Ariostea, płyty wielkoformatowe, płytki efekt marmuru

Skąd w takim razie Ariostea czerpie pomysły na wzorowane naturalnym kamieniem włoskie płyty?

Na całym świecie :)

Wystarczy spojrzeć poniżej, gdzie prezentuje próbkę możliwości.

Amazonite, z kolekcji Ultra Marmi, to duże płyty wielkoformatowe z efektem marmuru. Inspiracją był brazylijski granit o grubym ziarnie i charakterystycznym seledynowym kolorze. Tło urozmaicone jest białymi, szarymi, złotymi i czarnymi żyłkami. Od wieków uważany za cenny kamień - wykorzystywany do produkcji biżuterii. Teraz możemy go mieć we własnym wnętrzu!

Swoje zamienniki odnajdą także marmury z Iranu (Verde Karzai),

Verde Karzai, zielone płyty wielkoformatowe, włoskie płytki, płytki na ścianę

włoskie marmury z Doliny Aosty (Verde st. Denis),

​​erde st. Denis, włoskie płyty wielkoformatowe, marmur na ścianę

z Alp Apuańskich (Capraia),

Capraia, płytka 6mm, marmur, płytki do kuchni

z Carrary (Michelangelo Altissimo),

Michelangelo Altissimo, płyty wielkoformatowe, płytki z Włoch

marmury z Turcji (Tundra Grey, czy słynny Imperial Grey).

Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju onyksy, agaty.

 A to tylko kilka z możliwości. Zwróćcie uwagę na zdjęcia. Duża płyta porównana została z naturalnym, kamiennym pierwowzorem - są identyczne! 

płytki jak kamień, efekt marmuru, płyty 300x150  Ultra Marmi, Capraia

włoskie płyty wielkoformatowe, marmurowe płytki  Ultra Marmi, Amazonite

płyty na ścianę, płyty wielkoformatowe na podłogę, do kuchni Ultra Crystal, Crystal Sky

Możliwości jest bardzo dużo. Ogrom kolorów, wzorów pozwoli na stworzenie wyjątkowej aranżacji. W zależności od wybranego efektu możemy pokusić się o całą przestrzeń wyłożoną płytkami wielkoformatowymi Ariostea, bądź zdecydować się na jeden charakterystyczny akcent. W tym wypadku warto zwrócić uwagę np. na onyksy - pięknie wyglądają podświetlone :)

Zapisz się do naszego newslettera