hide

Kominek z kamienia -czyli piękny Milano Stone

nowoczesny kominek z kamienia MILANO STONE

Każdy z nas pamięta tradycyjne piece kaflowe. Piękne, tradycyjne kaflaki wracają do łask, ale oczywiście w nowoczesnej i pięknej formie. Firma Skantherm zaprojektowała kominek Milano Stone o niebanalnej okrągłej formie. W całości wykonany ze steatytu.

Steatyt, inaczej nazywany kamieniem mydlanym to rzadko występujący składnik skorupy ziemskiej. Jego  składniki pochodzą z materiałów skalnych znajdujących się w płaszczu Ziemi, czyli w warstwie poniżej skorupy ziemskiej. To metamorficzna skała powstała w wyniku reakcji minerałów w wysokiej temperaturze oraz pod wysokim ciśnieniem. Kamień ten jest bardzo wytrzymały i twardy, odporny na wodę, kwasy i środki chemiczne. Dodatkowo wykazuje wyjątkowo dużą zdolność magazynowania ciepła, szybko absorbuje ciepło, a oddaje je powoli i równomiernie. Długi czas po wygaszeniu kominka kamień mydlany oddaje ciepło, nawet przez wiele godzin.  Poza aspektami termicznymi steatyt charakteryzuje piękny i niebanalny wygląd.  Naturalne zróżnicowanie struktury i kolorytu kamienia sprawia, iż jest on w pełni unikalny. Przypomina beton, natomiast w dotyku jest bardzo gładki i przyjemny. Kolejny atut to właściwości zdrowotne, które docenią przede wszystkim alergicy, gdyż kamień mydlany nie powoduje ruchów powietrza, a tym samym kurzu i roztoczy. Kamień stosowany w kominkach Skantherm pochodzi z Finlandii i poddawany jest obróbce ręcznej.

nowoczesny kominek kamienny

Nowoczesna forma kominka Milano Stone powstała dzięki kreatywnemu połączeniu prostoty i funkcjonalności szlachetnych materiałów. Ekskluzywny piec wolnostojący Milano Stone to król wśród kominków.  Posiada wbudowany moduł retencji ciepła. Ma dwa rodzaje wysokości oraz może być obrotowy, aby cieszyć się pięknym widokiem ognia zarówno z salonu, jak i z jadalni. Wyraźny i czysty obraz płomieni zapewnia również polerowana szyba, bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Oczywiście jak większość kominków Skantherm piec wolnostojący Milano Stone działa niezależnie od otaczającego powietrza (certyfikat DiBt), dlatego też jest idealnym rozwiązaniem do domów energooszczędnych i pasywnych. Praktycznym rozwiązaniem jest również zastosowanie w tym piecu tzw. zimnej klamki zapobiegającego nagrzewaniu się dotykanych elementów kominka. Kominek Milano Stone idealnie pasuje do każdego wnętrza, zarówno nowoczesnego, jak i wnętrz loftowych, klasycznych. Sprawdzi się też w stylu rustykalnym, skandynawskim oraz bardzo modnym stylu boho.  

Kominek z kamienia milano stone

 

 

Zapisz się do naszego newslettera