hide

Kominek ze stali nie musi być czarny! Kominek ELEMENTS w kolorze platinum

modułowy kominek narożny

Utarło się przekonanie, że kominek ze stali jest czarny. A jak wiadomo w stylu nowoczesnym oraz modnym stylu boho dominują jasne kolory. Również do wnętrz klasycznych i glamour wprowadzamy złoto, srebro, biel, a nie czerń!

Niemiecka Firma Skantherm już od wielu lat wyznacza trendy w aranżacji wnętrz. Tym razem poza modnymi kominkami z kamienia, gdzie możemy wybierać wśród faktur i kolorów proponuje kominek modułowy ELEMENTS w kolorze platinum. To kolor szarego beżu, czyli jeden z najmodniejszych obecnie odcieni. Pasuje zarówno do ciepłych wnętrz w stylu Hampton oraz do stonowanych, chłodnych wnętrz skandynawskich. Oczywiście czarny kominek jest ponadczasowy, idealnie pasuje do wnętrz industrialnych, ale także w lofcie i w eklektycznej aranżacji kominek w kolorze platinum wygląda zachwycająco.

 

 

narożny kominek na drewno
Narożny kominek ELEMENTS

 

Nowoczesny kominek narożny z serii ELEMENTS to nasz flagowy model. Dzięki dużej polerowanej szybie obraz ognia zachwyca. Widok płomieni jest nie zamącony, dosłownie jakbyśmy patrzyli na ogień na żywo. Szyba zostaje czysta na długo, dzięki polerowaniu i podwójnemu nadmuchowi na szybę.  Udogodnieniem jest również zastosowanie zimnej klamki. Możemy dołożyć polana drewna w każdej chwili. Bezpieczny kominek to zastosowanie materiałów najwyższej jakości. Gruba stal, wermikulit w komorze spalania, szyba z powłoką pirolityczną sprawiają, że ciepło zostaje w środku, ogrzewa pomieszczenie, ale nie pozwala się poparzyć przy bliskim kontakcie. Chociaż myślimy sobie: kominek i dzieci, to się wyklucza, my proponujemy wtedy nasze wolnostojące kominki Skantherm.

 

 

bezpieczny kominek wolnostojący
Bezpieczeństwo kominka ELEMENTS

 

Kiedy mówimy o bezpieczeństwie kominka, nie można nie wspomnieć , że ten kominek jest bezpieczny dla środowiska. Kominki firmy Skantherm spełniają wszelkie normy europejskie oraz surowe wymogi ekoprojektu. Posiadają: certyfikat DIN 1889,  DIN EN 13240 i certyfikat TUV. Podwójny deflektor spalin sprzyja dopalaniu się spalin, a wermikulit  zastosowany w komorze spalania utrzymuje wysoką temperaturę. Dzięki temu polana spalają się do niewielkiej ilości popiołu. Dodatkowo regulowany dolot powietrza, szczelne komory spalania i system RLU umożliwiają stosowanie kominków w domach energooszczędnych i z rekuperacją.

 

kominek z ekoprojektem
Skantherm Kominki zgodne z ekoprojektem

 

 

Wygląd naszego wnętrza jest dla nas bardzo ważny. Kominek jest zazwyczaj centralnym punktem naszego salonu. Kiedy chcemy aby piec na drewno cieszył oko nie tylko widokiem płomieni ale także swoją bryłą, możemy zastosować moduły chowające wszelkie rury i przyłączenia. Nie trzeba wybierać wkładu kominkowego. Zastanawiać się czym wykończyć nowoczesny kominek. Wydawać dużych sum na obudowę wkładu kominkowego. Wystarczy wybrać modułowy kominek. Boksy schowają rury, ale mogą posłużyć także jako półki, szuflady, miejsce do siedzenia oraz jako regał na drewno. Modele z serii Elements, również kominek okrągły są kominkami obrotowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy cieszyć się widokiem ognia zarówno w salonie jak i w jadalni, czyli tam gdzie akurat spędzamy czas wolny.

 

 

modułowy kominek ze schowanymi rurami
Kominek ELEMENTS ze schowanymi rurami

 

Jeśli jeszcze nie wybrałeś kominka, możesz zaprojektować go samemu. Wybierz ile modułów potrzebujesz, czy to wysoki kominek, czy koza do salonu, czy wolnostojący piec na drewno do jadalni. Zadbamy o to abyś mógł cieszyć się wymarzonym kominkiem na długie lata.

 

okrągły kominek wolnostojący
Kominek ELEMENTS ROUND

 

 

 

Zapisz się do naszego newslettera