hide

Meble z lawy wulkanicznej - czy cena idzie w parze z jakością?

meble na taras, mebleogrodowe, meblez ziemi, meblecałoroczne, ekologiczne meble na taras , ekologiczne mebe do ogrodu

Zacznę od ceny. A ta niska nie jest. Jest wyższa niż w przypadku większości na pozór podobnych mebli w znanych sklepach. Ryzykownie? Bynajmniej! Zapoznaj się z moimi argumentami, a zrozumiesz, że inwestycja w meble z lawy wulkanicznej to inwestycja nie na lata. To inwestycja na całe pokolenia.

 

Wyróżnij się - nie istnieją dwa takie same egzemplarze

Era aranżacji powielonych wprost z katalogów sieciowych sklepów powoli mija. Coraz więcej osób stawia na indywidualizm i pragnie wyróżniać się spośród innych. Myślę, że skoro czytasz ten materiał to jesteś tu z tego samego powodu.

 

Dobrze więc trafiłeś. Meble z lawy wulkanicznej wytwarzane są w sposób rzemieślniczy. Raimonds Cirulis https://www.midomo.pl/blog/przedstawiam-naszego-projektanta-raimonds-cirulis pracował nad idealną formułą swoich mebli przez 15 lat. Jak sam twierdzi, wszystko jest zmienne i w życiu nie występuje powtarzalność. Pomimo tego, że w jego kolekcji mebli z bazaltu występuje kilka serii, to nie znajdziesz wśród nich dwóch identycznych. Każde włókno bazaltowe układane jest na formach ręcznie i łączone bio-żywicą. 

 

 

Zaoszczędź - wybierz trwały materiał

Trwałość w parze z oszczędzaniem? Brzmi paradoksalnie? Kiedy wybierasz jakościowe materiały zyskujesz pewność, że niebawem nie będziesz musiał ponownie wydawać pieniędzy bo coś się zepsuje. Włókna bazaltowe są trwalsze niż stal! Bazalt jest niepalny i niewzruszony na działanie soli i chloru. Dlatego meble z lawy wulkanicznej mogą być stosowane nie tylko w domu czy ogrodzie. Warunki panujące w spa czy na basenie nie są im również straszne. Bez porównania wypadają więc przy sztucznych materiałach wyłącznie udających inne. Meble marki Unknown Nordic mają 30 letnią gwarancję żywotności, ale sam pomyśl czy jeśli coś było stosowane już w starożytności do brukowania dróg może mieć termin przydatności?

 

 

Nie martw się o przechowywanie

Nawiązując do trwałości, meble stworzone przez Raimondsa Cirulisa są odporne na promieniowanie UV. Tym samym nie płowieją nawet wystawione bezpośrednio na działanie letnich promieni słonecznych. Nie wymagają również konserwacji! Dzięki temu możesz zostawić je na zimę na zewnątrz i nie martwić się o tak cenne miejsce do przechowywania.

 

Bądź eko - żyj w zgodzie z naturą

Już samo obcowanie z surowcem, który pochodzi z wnętrza Ziemi spowoduje, że poczujesz jedność z naturą. W odróżnieniu do plastikowych kopii meble z lawy wulkanicznej nie powodują zagrożenia dla środowiska naturalnego…bo same je tworzą. A ciebie zapewniam, że podczas wypoczynku w jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów marki Unknown Nordic - gnieździe Bios Nest https://www.midomo.pl/produkty/gniazda/gniazdo-bios-nest zawieszonym na gałęzi drzewa odniesiesz wrażenie, że natura przytula cię do siebie.

 

 

Stwórz całą kolekcję - meble odpowiednie do wnętrz i na zewnątrz

W kolekcji mebli z bazaltu znajdziesz wiele rozwiązań zarówno do ogrodu jak i wnętrza. Poza flagowymi kokonami, producent proponuje również krzesła, fotele, stoliki aż po stojak na wino. Jak widzisz nie musisz się ograniczać wyłącznie do jednej strefy, a meble możesz swobodnie przenosić (ważą naprawdę niewiele!) i zmieniać wystrój kiedy tylko chcesz. Dzięki odniesieniu do natury i minimalistycznemu wzornictwu wpiszą się zarówno w nowoczesne projekty jak i eklektyczne wariacje. 

 

Zakończę również ceną. Bo niska nie jest, a inwestować należy rozsądnie. W tym przypadku rozsądek podpowiada, że meble z lawy wulkanicznej są warte każdej inwestycji, a cena jest wyznacznikiem wysokiej jakości.

Zapisz się do naszego newslettera