hide

Narożny kominek Elements 2.0 - gięta szyba!

kominek wolnostojący, kominek narożny, piec narożny , szyba narozna, koza kominek z kamienia, nowoczesny kominek, kominek do salonu, kominek do domu, kamienne kominki, nowoczesny design, niemieckie kominki, ekologiczne kominki

Ekskluzywny kominek Elements 2.0 to nasz najnowszy kominek wolnostojący, modułowy, który niedawno wszedł na rynek a już zdobył nagrodę wzornictwa red dot.

To nowoczesny piec, który powstał według projektu światowej sławy Profesora Wulfa Schneidera. Modułowa forma kominka pozwala na stworzenie nieskończonych kombinacji zabudowy. Elements 2.0 to oryginalny kominek, który z pewnością może pełnić funkcję mebla w naszych domach. Innowacyjna forma pieca to prawdziwa inspiracja dla architektów i dekoratorów. Kominek Elements 2.0 pozwala kreatywnie zmieniać bryłę kominka już w trakcie użytkowania. Dowolność zastosowania kolejnych modułów pozwala na stworzenie kreatywnej kompozycji idealnie dopasowanych do naszych wnętrz. 


Moduły kominka „Elements” mogą służyć jako praktyczne miejsce do przechowywania drewna, półki do przechowywania czy też wygodny mebel do siedzenia.
To również rozwiązanie dla przeciwników widocznej rury kominka. Dzięki budowie kominka można bez problemu ukryć wszystkie złącza i rury w modułach.
Najciekawszym i zarazem najnowocześniejszym wynalazkiem jest zastosowanie narożnej szyby! Jest to szyba gięta!!! Nie ma mowy o szybie klejonej lub łączonej w inny sposób.

Nowatorska technologia polerowanej szyby zapewnia zawsze wyraźny i klarowny obraz płomienia. Dlatego jeżeli zależy nam na widoku płomieni to najważniejsza jest szyba! To od niej zależy, czy użytkowanie nowoczesnego kominka będzie czystą przyjemnością, czy szybko zamieni się w przykry obowiązek, polegający na ciągłym czyszczeniu pieca.To szyba odpowiada za niezmącony widok płomieni, który nadaje odpowiedni klimat.

Na co najlepiej zwrócić uwagę?
Po pierwsze szyby kominków Skantherm posiadają powłokę pyrolityczną. To ona odbija do siedmiu razy więcej promieniowania cieplnego z powrotem do komory spalania. Dzięki temu zyskujemy wyższą temperaturę spalania, a ona pozwala spalać drewno do końca. Kolejną wynikającą z tego zaletą jest  niezwykle mało popioły po skończonym paleniu.
Po drugie i trzecie to szyba jest polerowana a Elements 2.0 posiada podwójny nadmuch na szybę. Dzięki temu nie pozwalają osadzać się pyłom na szybie. Zyskujemy bardzo cenny czas, gdyż szyba nie wymaga częstego czy żmudnego czyszczenia. Możemy cieszyć się czystym obrazem ognia. Sumując wszystkie zalety wyjątkowych szyb kominków Skantherm: posiadanie polerowanej szyby, powłoki pyrolityczne oraz podwójnego nadmuchu pozwala bezpyłowo wypalić drewno. Minimalizuje powstawanie zabrudzeń oraz z pewnością ułatwia czyszczenie. Szyby pozostają dłużej czyste a My możemy dłużej oglądać ogień jak żywy. Mając to wszystko nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się pięknym widokiem płomieni.

Niewątpliwą koleją zaletą energooszczędnego kominka  Elements 2.0 jest możliwość zastosowania kamieni Thermostone, które umozliwiają magazynowanie ciepła podczas palenia i oddawanie powoli po wygaszeniu kominka jeszcze przez wiele godzin.
Podobnie jak większość kominków Skantherm kominek Elements 2.0 wyposażony został opcjonalnie w system RLU pozwalający na zastosowanie kominka w domach energooszczędnych i pasywnych.

Kominek narożny umożliwia oglądanie ognia z dwóch, a nawet trzech stron! Dzięki zastosowaniu narożnej szyby możemy umieści go jako połączenie dwóch pomieszczeń, salonu i kuchni, salonu i przedpokoju lub kuchni i jadalni. Dzięki możliwości szerokiej perspektywy obserwacji ognia, jego płomienie możemy podziwiać z różnych miejsc w domu, zarówno podczas pracy, jak i wypoczynku.

Kominek to często element, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie domu jednorodzinnego. Ciepło domowego paleniska nadaje naszym wnętrzom wyjątkowego szczególnego ciepła i uroku. 

Obecnie kominek narożny cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlatego wybierając kominek warto wziąć pod uwagę aspekty praktyczne. W sytuacji, kiedy kominek ma pełnić funkcje grzewcze domu to Elements 2.0 swoją konstrukcją umożliwi stworzyć praktyczne półki na drewno do palenia. Jest to możliwe dzięki specjalnym otwartym boksom na przechowywanie polan drewna. Warto pomyśleć o niej już na etapie projektowania zabudowy i zaplanować tyle miejsca, ile drewna chcemy przechować.

Kominek Elements 2.0  jest częścią wnętrza, o którym marzy wielu z nas. Ciepło, przytulny, domowy i magiczny nastrój, jaki daje domowe ognisko sprawia, że pomieszczenie, w którym jest kominek nabiera wyjątkowego charakteru. 

Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że płonący ogień możemy oglądać z różnych stron. Wygląda to szczególnie efektownie gdyż kominek Elements 2.0 jest niewielkich rozmiarów. Jego szerokość i głębokość to zaledwie 40cm. Natomiast szyba jednego boku to wymiar 31 centymetrów, co w całości daje na 62 centymetry otwartej komory. Jest to bardzo szeroki pogląd na ogień niewielkich rozmiarów kominek Elements 2.0 daje  spektakularne wrażenie, a ogień można podziwiać z kilku perspektyw.

Dzięki narożnej szybie kominek Elements 2.0 daje więcej możliwości aranżacyjnych.
To idealna propozycja dla osób, którym zależy również na praktycznym wykorzystaniu przestrzeni domu.

!!!Jeżeli doczytałeś tekst do końca możesz skorzystać z 10% rabatu na wszystkie produkty sklepu MIDOMO POLSKA!!! Hasło: #BLOG!!!

 

Zapisz się do naszego newslettera