hide

Nowość od Skantherm! Trzyszybowy kominek wolnostojący!

kominek trzyszybowy, nowoczesny kominek ze stali

Nowy Rok przyniósł nam nowe pomysły. Firma Skantherm zaprojektowała nowy kominek Elements 400 3s. Jest to wolnostojący kominek trzyszybowy na drewno. Wyglądem nawiązuje do istniejącego już modelu 603 3s, ale jest węższy.  

 

Elements 3S to wolnostojący kominek modułowy, który zaprojektował światowej sławy architekt Profesor Wulf Schneider. Dzięki szybom z trzech stron mamy możliwość podziwiania ognia z kilku perspektyw. Nieżalenie w którym miejscu postawimy kominek w salonie, możemy patrzeć na ogień z kilku miejsc. Dodatkowo kominek modułowy pozwala zbudować kominek w formie jaką sami zaprojektujemy. Projektowanie wnętrza i kominka w nim się znajdującego z zastosowaniem modułów elements to prawdziwa inspiracja dla projektantów i dekoratorów. Można kreatywnie zmieniać wygląd pieca już w trakcie użytkowania. Kolejne elementy kominka mogą służyć również jako praktyczne regał na drewno, zabudowa rur i komina, półki do przechowywania czy tez wygodny mebel do siedzenia. Dzięki modułowej budowie kominka można bez problemu schować wszystkie łącza i rury w modułach, tak że Elements zachwyca bryłą z ogniem. To bardzo nowoczesny design i praktyczne rozwiązania, czyli wizytówka firmy Skantherm.

 

Ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem w wolnostojącym piecyku Elemnts 3s jest jest możliwość zastosowania kamieni magazynujących ciepło Thermostone z magnetytu, które oddają ciepło z kominka długo i powoli po jego wygaszeniu. Nie musimy dokładać drewna, aby korzystać z ciepła kominka.

 

Ten designerski i modny kominek to niezwykłe wzornictwo w połączeniu z z najwyższą jakością materiałów. Możliwość kreowania formy kominka to duża zaleta. Nie musimy stawiać kominka z obudową, czyli wkładu kominkowego, zastanawiać się czym go obudować? Kominek z czarnej grubej stali, ale także w kolorze platinum to rozwiązanie niezwykle eleganckie i uniwersalne. To kominek do każdego wnętrza i stylu. Ręcznie malowana szyba dodaje eleganckiego wymiaru. Luksusowy kominek musi posiadać innowacyjne rozwiązania, aby zadowolić wymagających, m.in:

 

-polerowana szyba z podwójnym nadmuchem- nie martwimy się jak wyczyścić szybę, brud się na niej osadza;

-system regulacji pozwalający na oszczędne spalanie drewna

-system zimnej klamki – można otworzyć bez konieczności użycia rękawicy ochronnej

-szyba pokryta jest powłoką pirolityczną - dzięki czemu powłoka odbija do siedmiu razy więcej promieniowania cieplnego z powrotem do komory spalania w   porównaniu z szybami bez powłoki

-komora spalania wyłożona wysokiej jakości ekologicznym wermikulitem

-zastosowanie podwójnego deflektora

 

Każdy z modeli Elements posiada system RLU, dzięki czemu możemy zastosować kominki w domach pasywnych, energooszczędnych oraz w domu z rekuperacją. Nowoczesny piec wolnostojący Elements otrzymał wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych Akademiach Wzornictwa , m.in.: Red dot, IF design, Good design.

 

Kominek spełnia wszelkie normy europejskie oraz wymogi Ekoprojektu! To kominek z wysoką wydajnościa i małą emisją spalin. Kominek z ekoprojektem to wybór na lata.

 

Certyfikat  DIN 18891 I DIN EN 13240 I Certyfikat TUV I Design opatentowany I 5 lat gwarancji

 

Zapisz się do naszego newslettera