hide

Nowy kominek w ofercie - Merano Rund, czyli okrągły kominek z kamienia

kominek okrągły, kominek kamienny

W miesiącu lutym firma Skantherm wypuściła na rynek nowy kominek. Nie duży wolnostojący piecyk na drewno to klasyczna koza ale w nowoczesnym wydaniu. Merano Rund jest kontynuacją serii, tym razem jednak został on zaprojektowany na planie koła. Jest to kominek okrągły, a zaokrąglona powierzchnia boczna z kamienia składa się z jednej części, co dodaje kominkowi elegancji. Kominek kamienny to nie tylko kwestia designu, ale również funkcjonalne rozwiązanie. Taki piecyk oddaje ciepło długo po wygaszeniu kominka (dzięki modułowi magazynowania ciepła) oraz jest przyjemnie ciepły w dotyku, jak piec kaflowy u babci. Merano rund występuje również w wersji stalowej, w kolorze czarnym i szarym.

 

 

Kominek Merano Rund to również niebanalne rozwiązania i pomysły najlepszych niemieckich inżynierów. Model ten charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością, aż 82%! – co oznacza, że 82% energii uzyskanej ze spalania jest odbierana w formie ciepła. Ważne jest, że im wyższa wydajność tym lepiej dla użytkownika, ale przede wszystkim jest to jedno z najważniejszych założeń Ekoprojektu. Wymagania Europejskie dotyczące użytkowania kominków na drewno zakładają, że sprawność pieca nie może być niższa niż 75%. Skantherm spełnia te normy z dużym zapasem, to firma która już od lat spełnia ekologiczne wymogi. Rozwiązania w kominkach Skantherm oraz oczywiście w nowym modelu Merano Rund to również zastosowanie dobrej jakości, ekologicznego wermikulitu o dużej gęstości. Jest to dobry izolator ciepła, co zapewnia rzadsze dokładanie drewna, mniej dymu oraz oczywiście mniej popiołu. Zastosowana w kominku szyba posiada powłokę pirolityczną odbijającą do siedmiu razy więcej promieniowania cieplnego z powrotem do komory spalania w porównaniu z szybami bez takiej powłoki. Kominki wyposażono w podwójny deflektor spalin, dzięki czemu są one energooszczędne. Nowoczesny kominek Merano Rund, posiada oczywiście certyfikat DiBt i tzw. system RLU, dzięki czemu kominek możemy użytkować w domu z rekuperacją. Nowoczesne domy mają coraz szczelniejsze drzwi i okna, a coraz większą popularnością cieszą się właśnie  wyposażone zostają w rekuperację, czyli wentylację mechaniczną. W takim wypadku kominek nie może pobierać powietrza z pomieszczenia, ponieważ może wytworzyć się podciśnienie. Tak więc nowoczesne kominki Skantherm mają bardzo szczelne komory spalania, dodatkowo samozamykające się drzwi, wysoką efektywność energetyczną, a co najważniejsze nie pobierają powietrza z pomieszczenia, tylko z zewnątrz.  Dzięki takiemu rozwiązaniu spalanie przebiega efektywniej, oszczędzamy energię i oczywiście pieniądze.

 

 

Poza kwestiami technicznymi, ważne są również kwestie estetyczne. Merano Rund występuje w kilku wersjach wykończenia. Może być to kominek ze stali w kolorze czarnym lub szarym oraz jako piecyk kamienny – szary kamień steatyt lub jasny kamień crème. Możliwości kolorystyczne sprawiają, że ta nowoczesna i funkcjonalna koza dopasuje się do każdego wnętrza. Kominek w salonie ociepli wnętrze ogniem, a piękny widok płomieni to również zasługa polerowanej szyby, na której nie osadza się brud. Korzystanie z takiego kominka to czysta przyjemność!

Zapisz się do naszego newslettera