hide

Ogień w domu i na tarasie - kominek na drewno do salonu, kominek na drewno na taras, mobilny biokominek

Trzyszybowy kominek, kominek z panoramiczną szybą, modułowy kominek wolnostojący, kominek koza

Miłość do wizji prawdziwego ognia w domu rośnie w miarę jedzenia wink Nic dziwnego, że chcemy go zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie z przyjemnością spędzimy spokojny wieczór. A wizja płomieni na pewno pomoże w stworzeniu wyjątkowego klimatu.

Wielu z nas decyduje się na nowoczesny kominek w salonie. Skrupulatnie dobieramy jego rozmiar, formę, moc, aby stworzyć wyjątkową i niepowtarzalną aranżację. Piec wolnostojący nie tylko zapewni nam wyjątkową atmosferę, ale także zapewni niezależność cieplną w razie awarii sieci energetycznej czy gazowej. Jedno urządzenie, wiele korzyści wink

Z miłości do szerokiej wizji ognia warto zwrócić uwagę na kominki wolnostojące z panoramiczną szybą. A jeżeli zależy nam na czystej szybie zwróćmy uwagę by była polerowana. Na takiej szybie pył się niemal nie osadza. A nawet jeżeli tak się stanie, jego usunięcie jest niezwykle łatwe. Wystarczy miękka ściereczka, czy zwykły płyn do mycia szyb. Pamiętajmy, że szyby polerowane i powleczone powłoką pyrolityczną (odbijająca ciepło) bardzo nie lubią się z typowymi, często żrącymi środkami do czyszczenia szyb kominkowych. Używając ich można uszkodzić szybę! Zastosowane w kominkach wolnostojących Skantherm udogodnienia, (polerowanie, powłoka pyrolityczna) sprawiają, że kominek jest niezwykle łatwy w użytkowaniu. Nie wymaga od nas zbyt wiele obsługo i czyszczenia, by cieszyć się czystą wizją ognia smiley

Tyle teorii.

Jakie kominki z panoramiczną szybą proponuje Skantherm?

Na pewno warto zwrócić uwagę na kozę Emotion. Zaokrąglona forma i jedna z największych szyb zapewnia szeroki widok ognia. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość obrotu, która znacznie zwiększa pole widzenia płomieni.

kominek z dużą szybą, kominek z panoramiczną szybą

Ale warto zwrócić uwagę także na modele kominków modułowych z serii Elements. Kominek narożny, trzyszybowy, czy okrągły zapewnią równie szerokie i klarowne pole widzenia. Na szczególną uwagę zasługuje kominek wolnostojący vis a vis – Elements Tunnel. Tu widok ognia mamy zapewniony z dwóch przeciwległych stron. Jest to fantastyczny kominek na środek salonu, bądź, gdy chcemy rozdzielić dwie otwarte przestrzenie, np. salon i jadalnię.

kominek vis a vis, kominek z dużą szybą, kominek przeszklony na wskroś

Ale jak już wspominaliśmy, chcemy zabrać wizję płomieni również w inne miejsca. Również do ogrodu.

Kominek na taras Ticino Campfire

Doskonałym rozwiązaniem jest kominek na taras czy do ogrodu Ticino Campfire. Prosta forma, odsłonięte palenisko, wygodna połka na drewno czy akcesoria kominkowe sprawią, że użytkowanie kominka zewnętrznego jest niezwykle przyjemne. Mało tego, kominek wykonany został z niezwykle modnej ostatnimi czasy stali corten, której rdzawy kolor fantastycznie komponuje się z zielenią ogrodu czy na tarasie.

kominek zewnętrzny, kominek na taras, palenisko do ogrodu

Innym rozwiązaniem, zwłaszcza w miejscach, gdy nie możemy pozwolić sobie na kominek na drewno, jest biokominek.

Mobilny biokominek do salonu i na taras

Mobilny biokominek nie wymaga żadnych instalacji. Wystarczy porcja bioetanolu i już możemy cieszyć się wizja ognia w niemal każdym miejscu.

Jednym z najciekawszych mobilnych biokominków jest Roll Fire. Okrągły biokominek, który można toczyć w trakcie palenia! Wyjątkowy efekt i zachwyt na twarzach gości murowany wink

mobilny biokominek, biokominek na taras, okrągły biokominek

Możliwości jest sporo. Dzięki nim wyjątkową atmosferę domowego ogniska możemy zabrać ze sobą niemal wszędzie.

Zapisz się do naszego newslettera