hide

Płyty wielkoformatowe w praktyce - Showroom Ariostea w Mediolanie

płyty wielkoformatowe, płyty marmurowe, płytki kamienne, efekt metalu na płytkach

Przy Via Santa Margherita 4 w Mediolanie mieści się niesamowite miejsce. Wchodząc tam mamy wrażenie, że przenieśliśmy się do równoległej rzeczywistości. Daleko pozostawiamy codzienność i to co nas w niej otacza. Pozwalamy się oddać wyrafinowanym przestrzeniom z nienaganną dbałością o szczegóły. 

Mowa oczywiście o wyjątkowym Showroomie Iris Ceramica Group, w skład której wchodzi włoski producent płyt wielkoformatowych Aristea. Mediolan staje się najnowszym etapem planu wprowadzającego Ariosteę do światowych stolic designu. 

Showroom stworzony został jako miejsce spotkań, które dostarczają twórczej inspiracji architektom, projektantom i pasjonatom branży. Jego wygląd zawdzięczamy Area-17 Architecture & Interiors. Architekci w pełni zaprezentowali ekscytujący potencjał ceramiki. Przedstawione rozwiązania w zakresie wyposażenia i wystroju wnętrz aktywnie angażują zwiedzającego w odkrywanie najnowszych produktów i rozwiązań technicznych.

Lokale w sumie zajmują imponującą powierzchnię 750 m2. Ulokowane zostały na trzech piętrach, a każde z nich dostarcza nam odmiennych wrażeń.

Parter zapewnia przyjemne przyjęcie dla gości. W salonie znajduje się blat barowy i zintegrowana płyta grzejna. Wszystkie elementy wystroju oczywiście stworzone z płyt wielkoformatowych o różnorodnym wykończeniu. Na własne oczy możemy przekonać się o potencjale drzemiącym w tych niepozornych płytkach o wykończeniu np. marmurowym czy kamiennym. Miejsce to fantastycznie nadaje się do organizacji formalnych spotkań, a nawet pokazów gotowania. Wyobrażacie sobie lepsze miejsce na przetestowanie płyt nie tylko na ściany czy podłogi, ale także na blaty czy fronty szafek?

Górne piętro, zaprojektowane jako spa, jest poprzecinane szeregiem wnęk. Przedstawiono w nich różnorodne wykończenia łazienek z użyciem płytek marmurowych, kamiennych czy betonowych. Przedstawione zostały tam również luksusowe meble łazienkowe stworzone we współpracy z Paolo Castelli. Z kolei duża sala konferencyjna z tyłu może zostać w razie potrzeby przekształcona w przestrzeń coworkingową, strefę eventową lub salę konferencyjną. 

W piwnicy zachowano historyczne dziedzictwo budynku, który wcześniej był bankiem, z oryginalną strukturą skarbca, obszernymi archiwami i próbkami produktów dedykowanych technologii Active.

Myślę, że każda wizyta w tak wyjątkowym miejscu będzie wnosiła nowe pomysły na wykorzystanie płyt wielkoformatowych. Pozwólmy ponieść się fantazji i zaproponujmy własne rozwiązania smiley A sam Showroom powinien stać się obowiązkowym punktem podczas pobytu w Mediolanie. 

Zapisz się do naszego newslettera