hide

Skantherm - kominki dla każdego! Nie odkłądaj decyzji na poźniej!

piece kominkowe, niemieckie kominki, kominek wolnostojący, nowoczesne kominki, kominki z kamienia, piec kominkowy,stalowe kominki, koza, piec wolnostojący, designerskie kominki, kominek do domu,  skantherm,

Od jakiegoś czasu obserwujemy poważny wzrost cen dotyczących dokładnie wszystkiego. Podrożały mieszkania i działki budowlane. Pewnie będzie jeszcze drożej, gdyż ze stalą są niemałe problemy, transport drożeje, a pracownicy produkcji - spawacze też chcą więcej zarabiać. Niestety nie da się przeczekać trudnego czasu licząc na to, że niskie ceny wrócą. Wcale to nie znaczy, że należy rezygnować z marzeń o własnym domu czy kominku. Nadal możliwe są wieczory przy kominkowym ogniu. W chwili obecnej asortyment kominkowy na rynku pozwala nie tylko na efektowny ale i ekonomiczny kominek.

Piece kominkowe przez kilka wieków były podstawowym źródłem ogrzewania domów.

Dzisiejsze kominki charakteryzują się niewielkim zużyciem energii, wysoką sprawnością oraz co najważniejsze są przyjazne środowisku.

Piec Wolnostojący Elements 603 Tunnel. 

Dwie szyby pozwalają rozkoszować się widokiem ognia z obu stron. Kominki wolnostojące tunnel to doskonałe rozwiązania dla wszystkich, którzy nie chcą się ograniczać do widoku ognia w jednym pomieszczeniu.

Elements Tunnel to kominek modułowy, który powstał według projektu światowej sławy Profesora Wulfa Schneidera. Zastosowanie dwustronnego przeszklenia pozwala na więcej możliwości aranżacyjnych. Ciekawym pomysłem jest ustawienie kominka w centrum salonu, a ogień będzie widoczny z niemalże każdego miejsca.

 

Modułowa forma kominka pozwala na stworzenie nieskończonych kombinacji rozbudowy jak i zabudowy. Projektowanie wnętrz z zastosowaniem modułów elements to prawdziwa inspiracja dla architektów i dekoratorów wnętrz. Ten uniwersalny kominek umożliwia kreatywnie zmieniać jego bryłę już w trakcie użytkowania. Kolejne moduły kominka „elements” mogą służyć również jako praktyczne miejsce do przechowywania drewna, półki do przechowywania. Można je również wykorzystać czy jako wygodny mebel do siedzenia. Dzięki modułowej budowie kominka można bez problemu ukryć wszystkie łącza i rury w modułach, oczywiście tylko wtedy kiedy nie chcemy ich widzieć. Jednak większość posiadaczy nowoczesnych kominków bardzo ceni sobie widok długiej rury kominowej. 

Niewątpliwą zaletą kominka Elements Tunnel jest możliwość zastosowania kamieni Thermostone magazynujących ciepło i oddających je powoli po wygaszeniu kominka.

Podobnie jak większość kominków Skantherm kominek Tunnel wyposażony został w system RLU pozwalający na zastosowanie kominka w domach energooszczędnych i pasywnych.

 

Kolejnym, wyjątkowym, pełnym uroku piecem wolnostojącym jest Shaker.

Kominek wolnostojący shaker jest nawiązaniem do tradycyjnego kominka domowego typu koza w nowoczesnej formie. Jego minimalistyczna konstrukcja nie powinna nikogo zmylić, gdyż jest to niezwykle wydajny piec. Shaker to ekonomiczność i wyjątkowy design w jednym. Szybko zdobył szerokie grono zwolenników. Kominek shaker dostępny jest z krótką lub długą ławką, która pozwala wygodnie usiąść i cieszyć się bliskością ognia. Nowoczesna forma pieca, oszczędne wzornictwo zaprojektowane  na kształt dawnej kozy idealnie współgra zarówno z nowoczesną jak i klasyczną aranżacją wnętrza. Zastosowany w piecu wolnostojącym specjalny system dopływu powietrza dba o to by jeszcze dłużej cieszyć się pięknym widokiem ognia a co za tym idzie pozwala zachować nienaganną czystość szyby.

Shaker to nowoczesny piec wolnostojący, który może pochwalić się wieloma prestiżowymi nagrodami na międzynarodowych Akademiach Designu, m.in.: Red dot, Good design, Designpreis. Kominek Shaker spełnia wszelkie normy europejskie oraz jest zgodny z Ekoprojektem!

Zupełnie innym modelem jest kominek wolnostojący Emotion, który został stworzony po to, by wzbudzać niezwykle pozytywne emocje i wyzwalać najpiękniejsze wspomnienia. Szeroka, panoramiczna szyba kominka pozwala na jeszcze więcej rozkoszy z gorących płomieni. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest możliwość obrotu ekranu, daje to więcej widoku ognia niemal z każdego miejsca salonu czy jadalni a nawet kuchni. Pod obrotowym ekranem piec wolnostojący Emotion posiada bardzo praktyczne miejsce, w którym możemy przechowywać drewno. Każdy z właścicieli tego wyjątkowego kominka może zdecydować wedle własnego uznania czy pozostawić je otwarte lub alternatywnie zdecydować się na zamykaną szufladę.

Nowoczesny piec wolnostojący Emotion może być opcjonalnie wyposażony w dodatkowy moduł magazynujący ciepło, który pozwala na kumulowanie ciepła podczas palenia kominka i stopniowe oddawanie ciepła po wyłączeniu kominka. System akumulujący ciepło pozwala na znaczne zaoszczędzenie energii w każdym domu. Kominek  Emotion występuje w dwóch rozmiarach M i S.

To który kominek najbardziej wam się spodobał?

Cieszmy się więc z możliwości posiadania własnego kąta, przyjemności jakie niesie ciepło kominkowe tu i teraz. Nie warto odkładać decyzji na przyszłość licząc, że kiedyś będzie taniej, bo taniej już było! 

 

Zapisz się do naszego newslettera