hide

Wskazówki jak wybrać najlepsze donice na taras lub do ogrodu?

donice ogrodowe, donice bazaltowe, nowoczesne donice, piękne donice donice na taras, donice na balkon, duże donice, białe donice, czarne donice, duże donice na taras, wielkie donice na taras, duże donice na balkon, duże donice do ogrodu, donice ogrodowe, donic do salonu

Podczas aranżacji tarasu, balkonu czy ogrodu szukając odpowiednich donic w pierwszej kolejności kierujemy się aspektami estetycznymi. Nawet najzwyklejsze, często niepozorne rośliny umieszczone w odpowiednio dobranych donicach nabiorą charakteru i wyrazu. Warto, wybór większej ilości donic, utrzymać w tym samym stylu lub w podobnej kolorystyce tak aby podkreślały barwę kwiatów oraz aranżację całego tarasu lub ogrodu.

Zwróćmy uwagę, aby wybrane przez nas rośliny  były odpowiednio wyeksponowane, właśnie dzięki kształtowi lub kolorowi donicy.

Donice zewnętrzne powinny być nie tylko ładne ale również funkcjonalne i trwałe.

Decyzja odnośnie wyboru stylu donic i osłonek pozwala nadać odpowiedni dla nas charakter ogrodom i tarasom. W pierwszej kolejności wybieramy styl, który najbardziej nam pasuje, może to być:  styl nowoczesny, romantyczny, glamour, skandynawski, boho itp.

Dopiero następnie przyglądamy się technicznym właściwościom materiału z jakiego zostały wykonane.

Obecnie na rynku dostępnych jest wielu producentów donic i jeszcze więcej ich rodzajów. Różne style, różne kształty oraz materiały z których je wykonano tworzą bogatą ofertę, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlatego wybierając donice na taras czy do ogrodu należy zwrócić uwagę na odporność materiału na zmienne warunki atmosferyczne. Gorące, letnie słońce, deszcz, wiosenne burze czy grad oraz śnieg i mróz zimą to wszystkie możliwe warunki pogodowe, którym będą musiały sprostać donice zewnętrzne. Faktem jest, że najlepszej jakości donice ogrodowe nie należą do najtańszych na rynku. Jednak dają gwarancję wieloletniego użytkowania oraz bardzo łatwo utrzymać je w czystości. 

Prawdą jest, że wybierając duże donice zyskujemy podwójnie, gdyż są niezastąpioną ozdobą oraz naszą wizytówką. Nie bez powodu mówią, pokaż mi swój ogród a powiem ci jakim jesteś człowiekiem. 

Przedstawiam niezwykle proste a zarazem uniwersalne donice Cube, które urzekają swoją kwadratową bryłą. Jest to typ donic, które idealnie komponują się na każdym tarasie oraz w każdej przestrzeni ogrodu. Dostępne są w różnych rozmiarach dzięki czemu możemy sadzić małe, średni i duże rośliny. Donice  Cube są nie­zwy­kle lek­ki. Jednak odpo­wied­nia kon­struk­cja donic chroni je przed prze­wró­ce­niem. Kom­po­zyt z bazaltu z żywicą polie­strową wzmoc­niony włók­nem szkla­nym zapew­nia najważniejsze aspekty dla donic zewnętrznych czyli trwa­łość, mro­zo­od­por­ność oraz odpor­ność na wszel­kie obtłu­cze­nia. Donice dostępne  są w dwóch kolorach: czarnym i białym.

Istnieje możliwość, że nie zawsze dobierzemy odpowiednią donicę do  typu rośliny. Kiedy zauważymy, że ulubiona roślinka marnieje warto sprawdzić czy czasem donica wybrana do niej nie jest za mała.

Rozmiar doniczki najlepiej dobrać w zależności od typu rośliny. Wszystkie, które szybko rosną warto od razu wybrać dużą donicę, a dla roślin rosnących wolno wystarczą mniejsze donice. 

Warto zwrócić uwagę na duże donice Sotomon od niemieckiego producenta Conmoto, wykonane z bardzo wytrzymałego materiału hpl. Są to ekskluzywne i bardzo eleganckie donice ogrodowe. Występują  z tak zwanym treliażem, który w słoneczne dni rzuca bajeczne pasiaste cienie.  Two­rzy ide­alny ekran pry­wat­no­ści we wnę­trzu i na zewnątrz budyn­ków, małych bal­ko­nów i tara­sów. Różne wymiary donic umożliwiają nie­skoń­czone moż­li­wo­ści aran­ża­cji. Dla każ­dego roz­miaru tej wytrzymałej donicy dostępna jest kratka z drewna niezwykle pro­sta do zamon­to­wa­nia. Nowoczesne donice Sotomon  łatwo dopa­sować się do każ­dego wnę­trza. Posiadają specjalne nóżki dzięki, którym   można zniwelować ewen­tu­alne nie­rów­no­ści pod­łoża. 

Designerskie donice Soto­mon wyko­nane są z mate­ria­łów o wyso­kiej jako­ści HPL. Jest to materiał niezwykle odporny na wil­goć, wysoką i niską tem­pe­ra­turę.Nie groźne są mu również  zadra­pa­nia ani uszko­dze­nia. Powierzch­nia oryginalnych donic jest bar­dzo łatwa do czysz­cze­nia, dzięki temu pozwala zaosz­czę­dzić dużą część czasu i ener­gii. Mate­riał HPL odporny jest na pro­mie­nie sło­neczne, zary­so­wa­nia i wodę. Warto wspomnieć, że nawet w kon­tak­cie ze słoną wodą powierzch­nia nie zmienia swo­jego wyglądu.

Kolejną propozycją wartą uwagi są eleganckie donice Bau, które świetnie się prezentują na nowoczesnych tarasach.

Designerskie donice Bau mają cylindryczny kształt. Wszystkie posadzone w nich rośliny pięknie się prezentują. Nic nas nie ogranicza, tylko od naszej wyobraźni zależy, jaki typ roślin do nich wsadzimy, czy to będą rośliny kwitnące, czy może iglaki. Donice zostały wykonane z wytrzymałego kompozytu bazaltowego, dzięki czemu można je stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz mieszkań. Dostępne są w dwóch wielkościach, co umożliwia tworzenie bajecznych aranżacji.

Które z proponowanych donic najbardziej się spodobały?

 

!!!Jeżeli doczytałeś tekst do końca możesz skorzystać z 10% rabatu na wszystkie produkty sklepu MIDOMO POLSKA!!! Hasło: #BLOG!!!

 

Zapisz się do naszego newslettera